UA-53542336-1
 
Search
  • Advokatė Aistė Bartkevičienė

APGINTI KLIENTO INTERESAI DĖL DAUGIAU NEI 400 000 EUR MOKESTINIO REIKALAVIMO

Updated: Nov 23, 2021

Advokatų kontora "Izokaitienė, Bartkevičienė ir partneriai" tiek pirmojoje, tiek apeliacinėje instancijoje sėkmingai atstovavo kliento interesams ginče su Aplinkos apsaugos departamentu prie Aplinkos ministerijos. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2021 m. kovo 3 d. nutartimi patvirtino, kad 403 168 Eur mokestis už valstybinius gamtos išteklius klientui paskaičiuotas nepagrįstai ir Aplinkos apsaugos departamento sprendimą šioje dalyje panaikino.

Byloje dar kartą akcentuota, kad Mokesčio už valstybinius gamtos išteklius įstatymo 6 straipsnio 2 dalyje nustatytas didesnis mokesčio tarifas vertintinas kaip griežta sankcija, kurios proporcingumas turi būti vertinamas atsižvelgiant į apmokestinimo paskirtį ir tikslus. Nuosekli byloje pateiktų įrodymų ir administracinių teismų praktikos analizė padėjo įrodyti, kad visa mokesčio suma klientui priskaičiuota nepagrįstai ir yra pagrindas nukrypti nuo ankstesnės praktikos ir ne skirti mažesnę sankciją, o apskritai jos netaikyti.

Recent Posts

See All

Mūsų advokatai ypač dažnai susiduria su situacijomis, kai į advokatų kontorą kreipiasi paveldėtojai, nesuspėję kreiptis į notarą dėl mirusiojo palikimo priėmimo per įstatymo nustatytą trijų mėnesių te